09336403213

دانستنی هایی درباره نقاشی نما

دانستنی هایی درباره نقاشی نما

امروزه نقاشی نما برای انواع ساختمان های مختلف، علاوه بر زیبا سازی و بالابردن کیفیت و مطلوبیت ساختمان، نقش بسیار مهمی را در بهتر نمودن روحیات و خلقیات ساکنین آن برعهده دارد. چرا که در نگاه اول، این زیبایی و مطلوبیت اهر ساختمان است که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. از آنجایی که نما و ظاهر ساختمان های مختلف به مرور زمان و پس از گذشت مدتی از طول عمر ساختمان ها بر اثر عوامل متعدد محیطی نظیر: آلودگی، بارش باران های اسیدی، تابش شدید آفتاب و سایر عوامل دیگر کثیف و یا دچار رنگ پریدگی می شود، لذا نقاش نما با قابلیت های بسیار بالایی که دارد می تواند در بازگرداندن جذابیت اولیه ی نمای ساختمان و بالا بردن کیفیت آن و همچنین لوکس نشان دادن ساختمان تأثیر به سزایی داشته باشد

دانستنی هایی درباره نقاشی نما

اصول نقاشی نما

به جرات می توان گفت، نقاشی نما یکی از اصول مهم در هماهنگ سازی ساختمان و گذاشتن یک تصویر درست از یک نمای مشخص است. امروز تمامی معماران داخلی و مهندسین، به نقاشی نما به عنوان یکی از عناصر اصلی زیبا سازی ظاهر ساختمان نگاه می کنند. در واقع می توان گفت میزان اهمیت این هنر در زیبا سازی ساختمان ها به قدری است که به هنگام خرید و فروش و یا حتی اجاره ساختمان، در وهله اول به نمای آن توجه می کنند. به طور عمده نقاشی نما، باید توسط افراد متخصص بر اساس اصول و قواعد رنگ سازی صورت پذیرد. چرا که اگر اجرای نقاشی نما به درستی انجام نگیرد علاوه بر اینکه مانع از طولانی شدن عمر رنگ آمیزی شده موجب پوسته شدن و شکنندگی نقاشی نما نیز می شود، در نهایت میزان کیفیت و جذابیت نمای ساختمان به طور کلی پایین می آید.

دانستنی هایی درباره نقاشی نما

رعایت نکات مهم به هنگام اجرای نقاشی نما

بدون شک نقاشی نما به یک پوشش مقاوم و بسیار زیبایی از رنگ های با کیفیت و مطلوبی گفته می شود که علاوه بر زیبا سازی و بالا بردن جذابیت و کیفیت نمای ساختمان، آن را در برابر عوامل محیطی مختلف، مستحکم و مقاوم می سازد. به طور عمده نقاشی نما در مقایسه با دیگر برنامه های اجرایی طراحی و دکوراسیون ساختمان همانند سنگ نمای ساختمان، از انعطاف بیشتری برخوردار است. چرا که به آسانی و با تغییر دادن رنگ های آن، می توان چهره ساختمان را به طور کلی تغییر داد.

میزان تأثیر گذاری نقاشی نما بر روی روحیات ساکنین آن و همچنین زیبا سازی محیط اطراف در مقایسه با دیگر پوشش های ساختمانی، بیشتر است. اما در کنار تمامی این موارد نقاشی نما، از دشواری های خاصی برخوردار است که باید همواره با مهارت و تخصص بالای نقاش آن همراه باشد. دانستنی هایی درباره نقاشی نما نکات مهمی در رابطه با نقاشی نما وجود دارند که رعایت تمامی آن ها بر نقاش و متخصصین آن لازم و ضروری می باشد. از جمله:

 • نقاش به هنگام اجرا و نقاشی نما باید شرایط آب و هوایی را در نظر بگیرد
 • هیچ گاه هزینه رنگ آمیزی را بر کیفیت و مطلوبیت نقاشی ترجیح ندهد
 • قبل از نقاشی نما، سنباده زدن و شستن سطوح فراموش نشود
 • نقاش نما نباید بتینه کاری را از یاد برد
 • ترکیب تعداد لازم رنگ ها در یک قوطی بزرگ الزامی است
 • اجرای نقاشی نما از بالا به پایین صورت گیرد
 • نقاش نما باید بداند که کثیفی در نقاشی نما اجتناب ناپذیر است

ویژگی های بارز نقاشی نما

به طور کلی رنگ هایی که به هنگام نقاشی نما و زیبا سازی ظاهر ساختمان به کار برده می شوند باید از ویژگی های و مزیت های زیر برخوردار باشند. از جمله:

در برابر باران های شدید اسیدی و شرایط جوی متفاوت مقاوم و مستحکم باشد

ضد سرما و ضد گرما باشد و بعد از گذشت طول عمر ساختمان، کیفیت و مطلوبیت خود را حفظ نماید

 • نقاشی نما باید کاملاً قابل شست شو باشد
 • نقاشی نما نباید متورم و پوسته پوسته شود
 • نقاشی نما باید رنگ های براقی داشته باشد
 • در برابر اشعه نور خورشید مقاوم و با دوام باشد
 • و در آخر نقاشی نما باید غیر قابل اشتغال باشد. این ویژگی برای نقاشی نما بسیار مهم و ضروری است. چرا که در نقاشی نما باید از رنگ های حلال در آب استفاده شود.

شرکت ایران راپل


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
سلام دوست عزیز
هر سئوالی داشتید من در خدمتم
Powered by