09336403213

زیباسازی نما

زیباسازی نما بدون داربست بسیاری از ساختمان های امروزی که در شهرهای بزرگ مانند تهران، کرج و بسیاری از شهرهای دیگر ساخته شده اند. به سبب فرسایش در اثر وزش بادهای شدید و یا باران های اسیدی از نمای زیبایی برخوردار نیستند. بنابراین اکثر ساختمان ها به دنبال آن هستند.

امروزه روشی در دنیا وجود دارد که در سریعترین زمان ممکن به زیباسازی نمای ساختمان ها پرداخته می شود. در این روش از طناب های انعطاف پذیری استفاده می شود، که بسیار مستحکم هستند. این طناب ها از دو بخش، یک بخش مرکزی و یک بخش کلاف مانند ساخته شده است.

امروزه روشی در دنیا وجود دارد که در سریعترین زمان ممکن به زیباسازی نمای ساختمان ها پرداخته می شود.

زیباسازی نما بدون داربست

زیباسازی نما بدون داربست به چه صورتی انجام می پذیرد؟

بسیاری از ساختمان های امروزی که در شهرهای بزرگ مانند تهران، کرج و بسیاری از شهرهای دیگر ساخته شده اند. به سبب فرسایش در اثر وزش بادهای شدید و یا باران های اسیدی از نمای زیبایی برخوردار نیستند. بنابراین اکثر ساختمان ها به دنبال آن هستند که یا با تمیز کردن نمای ساختمان و یا تعویض نما، به زیباسازی نمای خود بپردازند. اما زیباسازی نما به چه روش هایی انجام می پذیرد؟ زیباسازی نما بدون داربست چه مزیت هایی نسبت به روش های دیگر دارد؟

زیباسازی نما بدون داربست فلزی

اگر به ساختمان های نیمه کاره توجه کرده باشید، حتما میله هایی که به صورت سازه در مقابل نما قرار دارند، توجه شما را جلب کرده است. این میله ها داربست فلزی نام دارند. استفاده از داربست فلزی در اجرای ساختمان های نیمه کاره یک کار مقرون به صرفه است، چرا که مدت زمان استفاده از آن ها بسیار طولانی است و حتی افرادی با تجربه اندک می توانند از آن استفاده کنند‌. اما زمانی که شما به فکر زیباسازی نمای ساختمانی خود هستید، این روش به هیچ عنوان گزینه مناسبی برای زیباسازی نما نیست. این روش دارای معایبی است که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت

معایب استفاده از داربست فلزی

یکی از بزرگترین و اصلی ترین ایراداتی که داربست های فلزی وارد است، زمانبر بودن نصب آن است به طور معمول مدت زمانی که طول می کشد تا یک سازه داربستی اجرا شود یک تا دو روز است و همین زمان برای جمع آوری آن لازم است.

از دیگر مشکلات داربست های فلزی هزینه سنگین آن است. همچنین استفاده از داربست های فلزی، باعث می شود که کارکنان به تمام قسمت های نمای ساختمان دسترسی پیدا نکنند. به علاوه داربست های فلزی فضای بسیار زیادی را اشغال می کنند که برای عابران پیاده ایجاد مزاحمت می کند. اما زیباسازی نما بدون داربست به چه نحوی انجام می پذیرد؟

زیباسازی نما بدون داربست به چه صورتی انجام می پذیرد؟

زیباسازی نما بدون داربست

زیباسازی نما بدون داربست فلزی و با استفاده از طناب

امروزه روشی در دنیا وجود دارد که در سریعترین زمان ممکن به زیباسازی نمای ساختمان ها پرداخته می شود. در این روش از طناب های انعطاف پذیری استفاده می شود، که بسیار مستحکم هستند. این طناب ها از دو بخش، یک بخش مرکزی و یک بخش کلاف مانند ساخته شده است. بخش مرکزی وظیفه تحمل کشش و قسمت کلاف مانند وظیفه حفاظت از بخش مرکزی را دارد.

مزایای استفاده از زیباسازی نمای ساختمان بدون داربست سرعت انجام کار بسیار بالاست، چرا که نیازی به باز و بسته کردن داربست ها وجود ندارد این کار توسط افرادی با تخصص بسیار بالا انجام می پذیرد

زیباسازی نما بدون داربست فلزی و با استفاده از طناب

زیباسازی نما بدون داربست

اما نکاتی که راپل کاران باید در هنگام کار باید در نظر بگیرند چیست؟

راپل کاران به هیچ عنوان نباید، چندین وسیله را با خود حمل کنند و چندین کار را به طور همزمان انجام دهند. همچنین این افراد نباید در هنگام وزش بادهای شدید و یا زمانی که سطح دید به شدت پایین است، به کار مشغول شوند.

در هنگام کار باید توجه داشته باشید که محل کار در نزدیکی محل عبور کابل های برق فشار قوی نباشد. این ها نکاتی است که در صورت عدم رعایت آن امکان ایجاد خطرات جانی را به دنبال دارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
سلام دوست عزیز
هر سئوالی داشتید من در خدمتم
Powered by