09336403213

طناب کار در کرج و کار در ارتفاع

طناب کار در کرج همانطور که میدانید امروزه با مرتفع شدن ساختمان ها احتمال سقوط سنگ نما افزایش یافته است از این رو عده ای با استفاده از پیج و رولپلاک کردن سنگ ها آن ها را محکم می کنند طناب کار در کرج امروزه به فروش بسیار زیادی رسیده است‌. چرا که اکثر ساختمان ها رو به بلندی رفته و میزان افرادی که تمایل به کسب چنین شغلی دارند، رو به افزایش است.

اما طناب چیست؟ طناب کار در کرج با چه پارامترها و ویژگی هایی به فروش می رسد؟

طناب کار در کرج

ایران راپل

 کار در ارتفاع

همانطور که میدانید امروزه با مرتفع شدن ساختمان ها احتمال سقوط سنگ نما افزایش یافته است از این رو عده ای با استفاده از پیج و رولپلاک کردن سنگ ها آن ها را محکم می کنند‌.

این افراد از طریق طناب از قسمت لبه پشت بام آویزان می شوند تا بتوانند به تمامی قسمت های نمای ساختمان دسترسی داشته باشند. از آن جا که این افراد خطری مانند سقوط از ارتفاع را به جان خریده اند نیاز دارند که با استفاده از طناب های ایمنی و استاندارد وارد کار شوند تا حتی الامکان از حوادث جانی در امان بمانند‌. طناب کار در کرج امروزه به فروش بسیار زیادی رسیده است‌.

چرا که اکثر ساختمان ها رو به بلندی رفته و میزان افرادی که تمایل به کسب چنین شغلی دارند، رو به افزایش است. اما طناب چیست؟ طناب کار در کرج با چه پارامترها و ویژگی هایی به فروش می رسد؟

طناب

به طور کلی طناب رشته های بسیار بلندی است که با نظم خاصی به یکدیگر بافته شده است. همانطور که می دانیم طناب قادر به تحمل نیروی فشاری نبوده و پیوسته در برابر کشش از خود مقاومت نشان می دهد، پس یکی از پارامترهای اساسی که افراد در هنگام خرید طناب باید به آن توجه کنند، مقدار مقاومت آن در برابر نیروهای کششی است. طناب ها به طور عمده با توجه به نوع کاربری، به دو دسته تقسیم بندی می شوند‌. دسته اول طناب های صنعتی یا استاتیکی و دسته دوم، طناب های ورزشی

طناب ورزشی

این نوع از طناب بیشتر برای اموری همچون کوهنوردی استفاده می شود. این طناب ها انعطاف پذیری بالایی داشته و در برابر استهلاک مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند.به طور کلی این طناب ها ایمنی بالاتری را تامین می کنند.

طناب کار در کرج

البرز

طناب صنعتی

این نوع طناب مقاومت بسیار بالایی در برابر پارگی نسبت به طناب ورزشی از خود نشان می دهد و بیشتر برای اموری استفاده می شود که نیاز به انعطاف بالایی نداشته باشد. با توجه به تعاریف بالا، راپل کار در کرج به جهت داشتن انعطاف اغلب مانند طناب های ورزشی است‌. این طناب کار با توجه به میزان تغییر طول یا کرنش در اثر وارد شدن نیرو کششی به طناب های دینامیکی نیز معروف هستند‌. دسته طناب های صنعتی به جهت عدم تغییر طول در آن به طناب استاتیکی معروف است. ضخامت این طناب ها برای تحمل نیروی کششی زیاد، گاهی ۱۱ میلیمتر می رسد.

امنیت طناب

طناب کار در کرج

مشخصه های اصلی طناب کار

طناب کار به طور کلی از دو بخش هسته و غلاف ساخته می شوند. در بخش مرکزی طناب کار عمدتا از طناب های باریک به هم تنیده شده استفاده می شود تا بتوانند به خوبی از عهده تحمل بار کششی لازم برآیند. جنس طناب های بسیار باریک از پرلون است‌‌. این ماده به سبب مقاومت بالایی که از خود در برابر کشش نشان می دهد، در تایر اتومبیل ها و همچنین نخ های ماهیگیری نیز استفاده می شود.

در بخش کلاف مانند که به طور هسته مرکزی تنیده شده است، از تارهایی با جنس پلی آمید استفاده می شود. این ماده یکی از انواع پلیمر ها بوده که مقاومت بالایی در برابر خراش از خود نشان می دهد. وظیفه این کلاف ها در واقع جلوگیری از خراش پیدا کردن و آسیب دیدن هسته مرکزی است.

همانطور که گفته شد فروش این نوع از طناب کار در کرج با سرعت رو به افزایش است. به نحوی که تمامی افرادی که در ارتفاع کار می کنند، از این نوع طناب استفاده می کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
سلام دوست عزیز
هر سئوالی داشتید من در خدمتم
Powered by