09336403213

پیچ و رولپلاک و جلوگیری از سقوط بنا

پیچ و رولپلاک در کرج  همانطور که میدانید ساختمان ها در شهر کرج پیوسته در حال گسترش هستند. به گونه ای که اکثر ساختمان ها از چندین طبقه تشکیل شده اند. در سیستم نمای ایرانی مرسوم است که برای زیبایی از سنگ استفاده شود

همانطور که گفته شد میزان خطر سقوط احتمالی سنگ نمای ساختمانی رو به افزایش است. اما پیوسته با افزایش نیروی متخصص در انجام پیچ و رولپلاک می توان تا حد زیادی جلوی این مشکل گرفته شود. یکی از عواملی که باعث ریزش سنگ نمای ساختمانی می شود، نشست ساختمان بر اثر کاهش سطح آب های زیرزمینی است

پیچ و رولپلاک نما در کرج

ایران راپل

پیچ و رولپلاک در کرج و جلوگیری از سقوط بنا

همانطور که میدانید ساختمان ها در شهر کرج پیوسته در حال گسترش هستند. به گونه ای که اکثر ساختمان ها از چندین طبقه تشکیل شده اند. در سیستم نمای ایرانی مرسوم است که برای زیبایی از سنگ استفاده شود، استفاده از سنگ علاوه به زیبایی، نمای ساختمان ها را سنگین می کند‌ و بار غیر ضروری ساختمان ها را افزایش می دهند‌. اما این تنها ایراد وارد بر استفاده سنگ در نما نیست. خطر سقوط مصالح سنگی که در نمای ساختمان استفاده شده است پیوسته خطر مرگ و میر را برای عابران پیاده در پیاده روها، افزایش میدهد‌. برای جلوگیری سقوط این مصالح از پیچ و رولپلاک استفاده می کنند. اما پیچ  رولپلاک به چه صورتی انجام می پذیرد؟

پیچ و رولپلاک در کرج 

همانطور که گفته شد میزان خطر سقوط احتمالی سنگ نمای ساختمانی رو به افزایش است. اما پیوسته با افزایش نیروی متخصص در انجام پیچ و رولپلاک می توان تا حد زیادی جلوی این مشکل گرفته شود. اما علت سقوط مصالح نمای ساختمانی چیست؟

پیچ و رولپلاک نما در کرج

عوامل سقوط سنگ نما و استفاده از پیچ و رولپلاک

یکی از عواملی که باعث ریزش سنگ نمای ساختمانی می شود، نشست ساختمان بر اثر کاهش سطح آب های زیرزمینی است. همانطور که میدانید شهر کرج از جمله شهرهایی است که با مشکل نشست زمین رو به رو است. از این رو استفاده از پیچ و رولپلاک در کرج لازم و ضروری است.

عوامل دیگر که بر روی سقوط سنگ نما تاثیر می گذارند، عبارتند از استفاده از نخاله های ساختمانی در ملات پشت سنگ نما، استفاده از سیمان خشک در پشت سنگ، استفاده از سنگ با کیفیتی نه چندان مناسب و بسیاری در عوامل دیگر که در هنگام نصب سنگ رعایت نمی شود. اما برای پیچ و رولپلاک در کرج چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

نکات اجرای پیچ و رولپلاک

از جمله نکاتی که در اجرای این سیستم ابتدا باید در نظر گرفته شود، نوع سنگ مصرفی است. شناخت نوع سنگ مصرفی باعث می شود که ادوات اجرایی را به درستی انتخاب شود. به طور مثال در صورت استفاده از سنگ تراورتن در نمای ساختمانی می توان از دریل هیلتی استفاده کرد یا در صورت استفاده از نمای رومی باید سوراخکاری با استفاده از دریل های سه نظام انجام بپذیرد. استفاده از دریل های سه نظام سبب افزایش سه برابری خدمات سوراخکاری در نمای ساختمانی می شوند. اما برای پیچ و رولپلاک نما در کرج از چه پیچ هایی استفاده می شود؟

F:\mohsen\New folder (10)\1-resize.jpg

پیچ و رولپلاک در کرج

نوع پیچ و رولپلاک در نگهداری بنای ساختمان

یکی از انواع رولپلاک هایی که برای نگه داشتن سنگ ها از آن استفاده می شود، رولپلاک های پروانه ای است. این رولپلاک ها عمدتا برای سنگ و شیار چنگالی مورد استفاده قرار میگیرد. پیچ مورد استفاده در این رولپلاک ها پیچ دیاموند ۵ تا ۶ سانتی متری است. این پیچ قابلیت های به خصوصی دارد که از جمله این قابلیت ها می توان به مقاومت در برابر خوردگی ناشی از زنگ زدگی و همچنین استحکام بالا اشاره کرد.

به طور کلی این نوع از پیچ ها این قابلیت را دارند که تا ۴۰۰ کیلوگرم وزن تحمل کنند بدون آن که دچار آسیب دیدگی شوند.

این پیچ ها گالوانیزه ای بوده و بسیار مقاوم است. همانطور که گفته شد، عوامل متعددی در سقوط سنگ نمای ساختمان ها تاثیر دارد. بنابراین برای جلوگیری از هرگونه حادثه احتمالی باید به خوبی محکم شوند. استفاده از نیروی متخصص در این امر به راحتی می تواند به شما کمک کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
سلام دوست عزیز
هر سئوالی داشتید من در خدمتم
Powered by