09336403213

پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما با طناب

پیچ و رولپلاک کردن سنگ آیا می دانید یکی از روش های بسیار ایمن و ارزان .محسوب می شود.قطعاً خطرات استفاده از داربست و یا دستگاه های بالابر را نداشته و سبب می شود که پروسه بسیار سریع تر پیش برود.

در خصوص پیچ و رولپلاک کردن نما با طناب شایعات و مسائل مختلفی وجود دارد که بعضاً .انتخاب را دشوار می کند به این ترتیب در این مقاله هر آنچه در خصوص مراحل پیچ و رولپلاک کردن  نما با طناب و مزایا و معایب آن مدنظر است را پوشش داده ایم.

زمان استفاده از پیچ و رولپلاک کردن نما با طناب

در ابتدای مقاله هدف ما این است که به طور دقیق بررسی کنیم که در چه شرایطی استفاده از روش پیچ و رولپلاک برای سنگ نما با طناب بسیار مفید و ضروری است. ،در نظر داشته باشید که اگر از ماسه های شسته پشت سنگ ها استفاده نشود قطعاً نیاز به پیچ و رولپلاک کردن با طناب خواهید داشت. برای پر شدن فضای پشت سنگ ها اگر نخاله استفاده شود و یا دوغاب نادیده گرفته شود. اگر مراحل سنگ زدی در فصلی از سال صورت بگیرد که آب موجود یخ بزند. بعضاً دیده می شود که از سیمان خشک بر روی دوغاب استفاده می شود تا سرعت افزایش یابد که نتیجه عکس داده و سبب می شود که نیاز به پیچ و رولپلاک برای نما با طناب باشد.

اگر در سنگ کاری در بخش هایی که نیاز به برجسته کاری است از اسکوپ استفاده نشود و یا رابیس کاری صورت نگیرد سنگ ها جایگاهی دقیقی نخواهند داشت. می دانیم که برای سنگ نما بهترین انتخاب تراورتن است اما بارها دیده شده است که از گرانیت استفاده می شود به این ترتیب نیاز به پیچ کردن سنگ نما با طناب بسیار بیشتر خواهد بود. باید خاکی که پست سنگ بر اثر برش کاری صورت گرفته است شسته شود و در صورت رعایت نکردن آن به پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب نیاز است.

استفاده از پیچ و رولپلاک کردن نما با طناب سبب می شود که مسیر هموارتر باشد.

پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما با طناب

پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما با طناب

مراحل پیچ و رولپلاک نما با طناب

حال می خواهیم در خصوص چگونگی روند پیچ و رولپلاک کردن نما با طناب صحبت کنیم و البته تمامی عوامل اجرایی در این مسیر را بررسی کنیم. در نظر داشته باشید که باید قطر و ابعاد سنگ نما به طور دقیق مشخص باشد.

هرچه ضخامت استفاده شده برای سنگ ها بیشتر باید از پیچ و رولپلاک هایی با سانتی متر بیشتر استفاده شود. تعداد پیچ و رولپلاک های مورد نیاز برای سنگ نما با طناب باید قطعاً به اندازه باشد افراط و تفریط در این زمینه مشکلساز است.

بارها دیده شده است که استفاده بیش از حد پیچ و رولپلاک برای سنگ زنی با طناب سبب می شود که سنگ بشکند و یا دچار لق شدن سنگ می شود. بخش هایی از سنگ که دارای ترک خوردگی هستند به هیچ عنوان کاندید برای پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب نخواهند بود. استفاده از پیچ های فولادی ۶ سانتی متری باید با رنگ بتونه سازگار باشد و البته از رول های پشت پیچ باید برای آن استفاده شود.

در روش پیچ و رولپلاک سنگ با طناب به هیچ عنوان نباید چکش جایگزین دریل برای سفت کاری شود. در موارد حساس باید در کنار پیچ و رولپلاک نما با طناب از انکرهای پلاستیکی نیز استفاده شود. در حین پیچ باید به شیارها و رگه ها توجه شود.

پیچ و رولپلاک نما

پیچ ها و رولپلاک ها نباید هیچ نوع سرعت و شتابی داشته باشد. بارها دیده شده است که سرعت غیر استاندارد سبب می شود که بهینگی کار بسیار کاهش یاید. در قوانین پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما با طناب بارها تأکید شده است که از فشارهای بیش از حد دوری شود. در صورت بروز ترک و رگه بر روی سنگ باید بخش دیگری جایگزین شود که در نهایت مقاومت سنگ حفظ شود.

طبق بررسی های انجام شده به طور میانگین باید در هر ۵۰ سانتی متر دو پیچ زده شود و البته این محاسبه در ارتفاع های مختلف با هم یکسان نخواهد بود. در صورت ریزش سنگ اگر بخشی از آن باقی مانده است باید جداسازی شده و به طور دقیق بخش مورد نظر تمیز کاری شود سپس در ابتدا از چسب های مخصوص برای سنگ جدید استفاده شود و برای اطمینان بیشتر از پیچ ۸ سانتی متری و رولپلاک کردن سنگ نما با طناب استفاده شود.

اجرت پیچ و رولپلاک نمای ساحتمان

پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما با طناب

مزایای پیچ و رولپلاک کردن نما با طناب  

این روش ایمن ترین روش است و به نسبت استفاده از داربست و بالابر خطرات کمتری دارد. به سادگی قابل دسترسی است و شما می توانید در مکان های دور از استرس نیز از این روش استفاده کنید. مهم ترین عامل استفاده از پیچ و رولپلاک برای نماسرعت است، در واقع شما می توانید با صرف زمان بسیار کم به نتیجه مطلوب درست یابید. در نظر داشته باشید که صرف زمان کمتر قطعاً به منزل صرف هزینه های کمتر است.

بارها دیده می شود که ساختمانی دارای فضای کافی برای داربست نبوده و این موضوع سبب می شود که اهمیت پیچ و رولپلاک کردن با طناب  مشخص شود. برای عابرین خطری ایجاد نمی شود و همینطور برای وسایل نقلیه نیز شاهد هیچ نوع ترافیکی نخواهیم بود. نصب آن بسیار آسان است و در صورت نیاز به سرعت جمع آوری می شود.

در نظر داشته باشید که به طور کلی در بناهایی که بخشی از آن دارای داربست است نمی توانید از روش پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب استفاده کنید. این روش برای ارتفاع های بسیار بلند شاید نتواند پوشش خوبی فراهم سازد. اما به طور کلی بهترین و ایمن ترین روش تا به امروز استفاده از پیچ و رولپلاک برای سنگ زنی نمای ساختمان با طناب است به طوری که به هیچ عنوان درگیر هزینه های اضافی نخواهید شد و همینطور کیفیت پیچ و رولپلاک کردن نما با طناب نیز بسیار زیاد است. استفاده از پیچ و رولپلاک در ظاهر تأثیری نمی گذارد زیرا با بتونه پوشش داده می شود.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در کرج

پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما با طناب


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
سلام دوست عزیز
هر سئوالی داشتید من در خدمتم
Powered by