09336403213

گاهی در ساختمان سازی یا ترمیم سنگ نماها و … نیاز است اقدام به ایمن سازی و مقاوم سازی به عمل آید. یکی از راه های ایمن سازی سنگ نماها پیچ و رولپلاک می باشد. که این روش برای ساختمان هایی است که دارای ارتفاعات زیاد می باشد و با اندک هزینه ای انجام می گیرد. این روش برتری خاص به سایر روش های کار در ارتفاع دارد.

پیچ و رولپلاک انواع سنگ نما

پیچ و رولپلاک

پیچ و رولپلاک نما چیست؟

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در واقع به عملیاتی گفته می شود که به وسیله آن سنگ نمای به کار رفته در جلوی ساختمان را پیچ و مهره می کنند که این کار از شل شدن و افتادن سنگ ها در اثر عوامل مختلف جلوگیری و محافظت می کند. در تعریف پیچ و رولپلاک نما می توان گفت از جنس فلز و ضد زنگ می باشند چراکه اگر پیچ ها زنگ بزنند به مرور زمان شل شده و باز هم احتمال ریزش سنگ ها وجود دارد. این پیچ و رولپلاک نما برای ساختمان هایی که ارتفاع زیادی دارند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد چرا که در ساختمان های بلند سنگ های زیادی به کار رفته است و خطر جدا شدن و افتادن سنگ ها بسیار زیاد می باشد. پیچ و رولپلاک نما به دو روش اجرا می شود: طناب، داربست. عوامل بسیار زیادی در انجام این کار یعنی پیچ و رولپلاک کردن نما تاثیر بسزایی دارند که از جمله آنها جنس سنگ کارشده، ضخامت و نوع سنگ، رگه های سنگ و جنس دیواری که سنگ بر روی آن قرار گرفته و کار شده است می باشد. به عبارتی رولپلاک قطعه ای از جنس پلاستیک یا فیبر می باشد که نوعی بند محکم محسوب می شود که امکان اتصال پیچ به موادی که دچار اختلال یا بسیار شکننده می باشند یا بدون استفاده از رولپلاک وزن اشیا را تحمل نمی کنند فراهم می کنند. و به صورت کلی می توان بیان کرد که این کار به منظور محکم سازی و مقاوم سازی به واسطه پیچ و رولپلاک انجام می شود .

پیچ و رولپلاک

پیچ و رولپلاک نما

امنیت کار با طناب به چه صورت است؟

از روزگاران گذشته در بسیاری از امور نیاز به داربست، جرثقیل و… بوده که به واطه پیچ و رولپلاک و در مواردی نیز با طناب امور مربوطه را انجام می دادند. در همه مشاغل ایران نیز چندین سال است که از این امکانات استفاده کرده اند. سایر مواردی که به وسیله طناب انجام میشوند جزء 10 شغل پر امنیت دنیا محسوب می شوند که امنیت آن فوق العاده می باشد و تمامی مشاغلی که در ارتفاع با سرعت بالا هستند طناب این امنیت را برای آنها فراهم می آورد. در انجام کار به وسیله طناب مزایای زیادی یافت می شود که از جمله آنها ایمنی بسیار بالا در مواقع ضروری و حساس می باشد، در وقت صرفه جویی زیاد می شود و هزینه ها به طور موثر کاهش می یابد، فضای بسیار اندکی را اشغال می کند، مزاحمت برای سایرین به همراه دارد و تردد مردم و همسایگان را با مشکل مواجه نمی کند، دسترسی به مکان های بسیار سخت و دشوار را آسان تر می کند، این سیستم کاری به صورت خیلی آسان و سریع نصب و جمع آوری می شوند و نکته بسیار مهم این است که به ساختمان ها و سنگ نمای ان ها اسیب وارد نمی کند و این خود به صورت تخصصی و تجربی انجام می گیرد. امکان استفاده از طناب با هدف دسترسی آسان و سریع و ایمنی و امنیت بسیار بالا روز به روز در حال گسترش می باشد. امروزه تکنیک های ایمنی دستیابی با طناب به دلیل امنیت بالا و هزینه های اندک و.. به شدت مورد توجه مسئولان ایمنی در سراسر کشور قرار گرفته است. استفاده از طناب در هنگام پیچ و رولپلاک کردن و.. احتمال بروز خطرات جانی را بسیار کاهش می دهد.

راپل کاری با طناب

راپل کار

این شرکت دارای بیمه می باشد:

باید در نظر داشت که بیمه یکی از مهم ترین ابزار تکنسین راپل می باشد. این کار به علت دشواری ها و سختی های پیش رو و اتفاقاتی که در طی کار امکان وقوع آنها زیاد است نیاز به بیمه این شرکت ها الزامی می باشد. بیمه این شرکت به گونه ای می باشد که نه تنها خود بیمه بلکه اصل بیمه و شماره بیمه نیز در قرارداد ذکر می شود. بیمه در واقع یکی از مهم ترین خدمات این شرکت های پیچ و رولپلاک و در واقع شرکت کرج راپل می باشد. برای جلوگیری از خطرات ناشی از ارتفاع شرکت های موفق در زمینه راپل کاری با طناب و … موفقیت و محبوبیت خود را برای همگان به نمایش گذاشته اند و با بیمه که یکی از مهم ترین خدمات ان ها می باشد این موفقیت و پیروزی را ثبت کردند. یکی از مهمترین این شرکت ها که دارای بیمه نیز می باشد شرکت ارتفاع کاران در کرج می باشد. این شرکت علاوه بر اینکه افراد بسیار زیادی را جذب می کند مقدمات حمایت و پشتیبانی از این افراد را نیز فراهم می کند و ضمانت و بیمه ان ها را نیز بر عهده می گیرد.

گران قیمت ترین پیچ ها

قیمت پیچ

پیچ و رولپلاک انواع سنگ نما:

انواع پیچ و رولپلاک که در ساختمان ها و سنگ های متنوع به کار میرود عبارتند از پیچ های گالوانیزه که رنگ آنها طوسی و سفید می باشد و برای محکم سازی از آن استفاده می شود و بسیار گران قیمت می باشند. پیچ های روکش کروم که از جنس آهن می باشند که روی آن ها را آب گالوانیزه پوشانده است. پیچ های استیل که یکی از گران قیمت ترین پیچ هایی هستند که در موارد خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

پیچ و رولپلاک که برای مقاوم سازی و محکم کردن سنگ و نما و… مورد استفاده قرار می گیرد. و با توجه به نوع، جنس سنگ و.. پیچ و رولپلاک مخصوص انتخاب می شود که از جمله آنها رولپلاک ساده، پروانه ای، فیشر، انکر بولت، توکار، روکار، می باشند. که هر یک از این ها برای نمای خاصی به کار میروند مثلا رولپلاک پروانه ای برای نمای پشت رابیتس مورد استفاده قرار می گیرد این نوع از رولپلاک کمک شایانی به نصب قطعات می کند هنگامی که سطح پشت کار خالی می باشد و یا از رابیتس و سفال استفاده شده است، رولپلاک فیشر که در نماهای خاص یعنی نماهایی که مصالح کمتری در پشت آنها قرار میگیرد مورد استفاده قرار می گیرد وظیفه این رولپلاک نصب قطعه بر روی سطح بدون هیچگونه ملاتی می باشد، رولپلاک انکر بولت برای سنگ های بسیار بزرگ و سنگین که پیچ و رولپلاک نما به تنهایی قادر به نگه داشتن سنگ نمی باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

در برخی از ساختمان ها از سرامیک برای زیبایی و … استفاده می شود و سطوح ساختمان را به واسطه سرامیک پوشش می دهند و به عبارتی سرامیک به دلیل ارزان تر بودن بیشتر از سنگ و… مورد استقبال قرار می گیرد. از جمله خدماتی که پیچ و رولپلاک در آن موارد استفاده می شود عبارتند از: نصب بنر و تابلو، محکم سازی سنگ نما، نصب توری، نصب هواکش، پیچ و رولپلاک نمای سنگی و…

ارتفاع کار

ارتفاع

چگونه در ارتفاع کار می کنیم:

گاهی افراد بر روی ارتفاع زیاد کار می کنند و سختی آن کار را به جان میخرند از جمله مشاغلی که بر روی ارتفاعات بلند انجام می شود کارهای ساختمانی می باشد و لازمه این فعالیت آنها قرار گرفتن در ارتفاعات بلند و موقعیت های سخت می باشد. امروزه ساخت آپارتمان های بلند یکی از سخت ترین کارهایی می باشد که افراد به صورت پیچیده در ارتفاعات انجام می دهند و این کارها نیاز به طناب دارد. زمانی که افراد می خواهند در ارتفاعات کار کنند از داربست های آهنی یا طناب هایی از پیچ و رولپلاک برای راحتی کارشان استفاده می کنند. از این رو علاوه بر موارد ذکر شده لازم است که افراد ایمن سازی در ارتفاعات را در نظر بگیرند و ان ها را رعایت کنند از جمله این موارد:

قبل از شروع به کار باید مطمئن شد افرادی که در ارتفاع می خواهند کار کنند ترس و واهمه ای از ارتفاع و بلندی ندارند، چنانچه در آن ارتفاع جریانات برق و الکتریسیته وجود داشته باشد ابتدا باید آن را قط کرد و سپس شروع به کار کرد. در هنگام وقوع طوفان های سهمگین باید از ارتفاع و کار در ارتفاع خودداری کرد. در هنگامی که رعد و برق های شدید و بارندگی زیادی وجود دارد از کار کردن و بالا رفتن در ارتفاع باید به صورت جدی خودداری کرد چراکه آن داربست ها فلزی و آهنی می باشند و باعث برق گرفتگی فرد می شود.

پیچ و رولپلاک سنگ نما

پیچ و رولپلاک سنگ

نحوه پیچ و رولپلاک نما:

زمانی که می خواهیم عمل پیچ رولپلاک را بر روی ساختمان و نمای آن انجام دهیم باید به نکات مهم و اساسی قبل از اتصال پیچ و رولپلاک سنگ نما توجه کنیم که از جمله ان ها نوع و رنگ سنگی است که در نمای ساختمان مورد استفاده قرار گرفته است، ابعاد- رگه- قطر سنگ نما و همچنین روشی که به طریقه آن سنگ کاری انجام گرفته و نحوه به کارگیری سنگ نما، استحکام سنگ نما که بستگی به جنس دیواری دارد که بر روی آن نما قرار گرفته است می باشد. حال به نحوه انجام پیچ رولپلاک نما می پردازیم:

اگر بخواهیم عملیات موفق و نتیجه بخشی از پیچ و رولپلاک داشته باشیم لازم است که در هر 50 سانتی متری از نمای ساختمان پیچ رولپلاک نما نصب شود تا اطمینان خاطر از آن سنگ و بنا حاصل شود. در صورتی که عرض نما کم باشد باید دو پیچ بر روی هر یک از پلاک ها به کار گذاشته شود. زمانی که عرض آن نما ها و سنگ ها باریک تر از 10 سانتی متر باشد لازم است با احتیاط کامل عملیات پیچ و رولپلاک انجام شود که این عملیات از کنده شدن یا لق شدن جلوگیری می کند. زمانی که می خواهیم این عملیات را انجام دهیم ابتدا باید با یک دریل معمولی سنگ را سوراخ کرد.هنگامی که به بتون زیر سنگ رسیدند با یک دریل چکشی با دقت بالا و هوشمندانه بتون را سوراخ کرده وسنگ را به وسیله پیچ و رولپلاک نما محکم می کنند و در نهایت به وسیله بتون همرنگ همان سنگ نمای ساختمان تمامی آن پیچ و رولپلاک ها را پوشش می دهند تا ظاهر ساختمان تغییری نکرده و زیبایی آن حفظ شود. در صورتی که قسمتی از سنگ نمای ساختمان فرو ریخته باشد برای استحکام بخشیدن آن باید ابتدا محلی که سنگ آن فرو ریخته را تراشید و تمیز کرد اما باید توجه کرد این عمل را به گونه ای انجام شود که هیچ اسیبی به قسمتهای دیگر آن سنگ نما وارد نشود سپس پشت سنگ جایگزین را شکاف میدهند و در آخر با چسب های مخصوص سرامیک، پودر سنگ و… آن شکاف را پر می کنند و در محل مورد نظر آن را می چسبانند و به خاطر اطمینان بیشتر از یک پیچ 8 سانتی متری برای اطمینان از محکم شدن استفاده می کنند و این کارها باعث می شود که آب حاصل از شستشو یا بارندگی به پشت سنگ نفوذ پیدا نکند.

پیچ و رولپلاک

پیچ و رولپلاک نما

تفاوت انجام کار با طناب نسبت به داربست فلزی به چه صورت می باشد؟

امروزه دسترسی به طناب آسان است که در کارهایی که در ارتفاع انجام می شود کاربرد زیادی دارد. زمانی که به طناب و کار با ان اشاره می شود ایمنی در کار به صورت ناخودآگاه در ذهن فرد تداعی می شود. در واقع ایمن ترین و بهترین و آسان ترین روشی که افراد در تمامی دوره ها برای کار در ارتفاع به کار می بردند استفاده از طناب می باشد. حال باید در نظر گرفت علاوه بر طناب داربست های فلزی نیز کارکردی همچون طناب داشته و برای کار در ارتفاعات نیز کاربرد داشته است. برای مشخص نمودن تفاوت های کار با طناب و داربست های فلزی باید مزایای آنها را ذکر کنیم.

علاوه بر اینکه این کار از ایمنی زیادی برخوردار است در وقت بسیار صرفه جویی می شود و باعث کاهش هزینه های انجام آن می شود اما داربست های فلزی سقوط از ارتفاع را برای افراد به دنبال دارند و همچنین نصب آن ها هزینه های گزافی را برای افراد در پی دارد . همچنین کار با طناب فضای بسیار کمی از نمای پیرامون ساختمان را در بر می گیرد در حالی که داربست فلزی فضای زیادی را اشغال می کند. سیستم کار با طناب بدون اینکه باعث ایجاد ترافیک و مزاحمت برای همسایگان و عابران شود انجام می گیرد در حالی که داربست فلزی فضای زیادی را در بر می گیرد و باعث مزاحمت و سر و صدای زیاد برای عابران و همسایگان می شود. مکان هایی که دستیابی به آن ها بسیار مشکل است به این وسیله راحت تر انجام می گیرد. همانگونه که نصب این سیستم بسیار آسان و به دور از پیچیدگی می باشد و جمع آوری آن نیز بسیار راحت صورت می گیرد اما داربست های فلزی نصب و جمع آوری آن با دشواری های زیادی همراه است. نکته مهم در سیستم طناب این است که آسیب به سنگ و نمای ساختمان وارد نمی شود اما در داربست های فلزی به سنگ ها آسیب وارد می شود. اساسی ترین نکته در این مورد این است که سیستم طناب خطر جدی برای افراد ندارد اما در داربست های فلزی خطرات برق گرفتگی به ویژه در زمان رعد و برق و… وجود داشته که این ها خود از جمله نکاتی هستند که افراد باید به آنها توجه کنند.

پیچ و رولپلاک کردن نما و سنگ ساختمان

پیچ و رولپلاک کردن نما

چه زمانی باید سنگ های نمای ساختمان را پیچ و رولپلاک کنیم؟

پیچ و رولپلاک کردن نما و سنگ ساختمان از بهترین روش ها به منظور تثبیت کردن ان ها می باشد که این روش می تواند از به وجود آمدن حوادث جدید ناگوار جلوگیری کند. نما و ظاهر بیرونی هر ساختمان نشان دهنده زیبایی آن می باشد و اولین گزینه که در هنگام خرید ساختمان به ذهن ما خطور می کند زیبایی و ظاهر آن می باشد. اما باید نکاتی را در این باره در نظر داشت که علاوه بر زیبایی استحکام و مقاومت و ایمنی آن ساختمان به چه صورت است و ما برای مقاومت و استحکام ان ساختمان لازم است مواردی را رعایت کنیم مثلا برای جلوگیری از حوادثی که موجب میشوند سنگ و نمای ساختمان فرو بریزد لازم است از پیچ و رولپلاک استفاده شود تا از بروز خطرات جدی اعم از جانی و مالی جلوگیری به عمل آورد و تمامی آن خطرات و اتفاقات را مهار کرد. اغلب نماهای ساختمان آسیب پذیر می باشند و با گذر زمان زیبایی خود را از دست می دهند و شکننده می شوند که باعث می شود برای عابرین و ساکنان ساختمان مشکلاتی را بوجود بیاورد که در این صورت استفاده از پیچ و رولپلاک نما ضرورت پیدا می کند. پس زمانی استفاده از این سیستم معنای خاصی دارد که افراد به دنبال ایمنی بیشتر برای ساختمان خود هستند. عملیات پیچ و رولپلاک سنگ بر روی ساختمان در سه حالت انجام میگیرد:

در حال نخست با گذشت زمان سنگ نما ها شل شده و مقاومت خود را از دست داده و این ها از جمله مواردی هستند که باعث سقوط و افتادن آنها می شود بنابراین به منظور جلوگیری از این اتفاق می بایست عمل محکم سازی به واسطه پیچ و رولپلاک انجام بگیرد. در حالت دوم بخشی هایی از سنگ نما فرسوده و تخریب می شود و سپس سقوط می کند از این رو برای جلوگیری از سقوط آنها و ترمیم بخش های تخریب شده لازم است که از این روش به منظور مقاوم سازی استفاده نمود. و در حالت سوم برای هر چه محکم تر شدن سنگ ها و نماها کارفرما پس از سنگ کاری و بعد از اینکه مدتی از ان کار گذشت اقدام به پیچ و رولپلاک کردن ان نماها می کند. اصولا این سیستم در تمامی فصول سال انجام می شود به غیر از روزهای بارانی، بنابراین بهتر است این روش در زمان مناسب انجام شود مثلا در زمانی که افراد نه درگیر سرمای شدید و نه گرمای زیاد باشند. نکته قابل توجه این است که این روش به واسطه گروه متخصص و مجرب انجام می گیرد که در این زمینه تخصص و مهارت بسیار زیادی دارند.

قیمت پیچ و رولپلاک نما

قیمت پیچ و رولپلاک نما

کیفیت انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما:

در انجام کارهای ساختمانی و کار در ارتفاعات و همچنین مقاوم سازی و… از پیچ و رولپلاک نما استفاده می شود که گروه انجام دهنده این کار باید از تخصص لازم برای انجام این کار برخوردار باشند. برای کیفیت بهتر پیچ و رولپلاک باید به سایز پیچ هایی که برای مقاوم سازی نما استفاده می شود دقت کرد که در سایز پیچ های مورد استفاده در پیچ و رولپلاک طول و ضخامت آن بسته به ضخامت سنگ و ملات پشت آن دارد. به عنوان مثال می توان گفت سنگ هایی که ضخامت آنها 5/1 سانتی متر می باشد پیچ مناسب برای آن 6 سانتی متری می باشد. در صورتی که عملیات مقاوم سازی برای فضاهای بیرون از ساختمان باشد دران شرایط لازم است از پیچ گالوانیزه استفاده کرد تا در مقابل شرایط آب وهوایی نامناسب مقاومت و استحکام بیشتری داشته باشد. اما چنانچه عملیات مقاوم سازی در فضای داخلی و بسته انجام گیرد مانند سنگ های مربوط به راه پله ها و یا پارکینگ از این رو می توان از پیچ های بدون روکش استفاده کرد.

با درنظر گرفتن کیفیت انجام پیچ و رولپلاک به منظور مقاوم سازی و محکم کردن ساختمان لازم است که فاصله سوراخ های ایجاد شده مورد محاسبه قرار بگیرد زیرا اگر تعداد آنها زیاد باشد مناسب نیست اما این را نیز باید در نظر داشت که تعداد کم هم مناسب و کافی نیست چرا که تعداد سوراخ های ایجاد شده به اندازه سنگ و نوع و جنس سنگ بستگی دارد. نکته قابل توجه این است که این نوع سوراخ ها باید به وسیله دریل مخصوص انجام شود که دارای دیمر باشد تا بتوان سرعت چرخش و ضربه را کنترل و تنظیم کرد و این کار موجب می شود که از آسیب و صدمه جدی به سنگ خودداری شود و کیفیت استفاده از این روش بالا می رود. با توجه به اینکه این عملیات به علت سوراخ کاری و گرد و غبار ناشی از آن ، نما را خاکی می کند بهتر است اطراف پنجره ها بعداز تمام شدن عملیات محکم کاری اقدام به نماشویی شود. برای اینکه کیفیت کار با این سیستم بالا برود لازم است کیفیت دریل را نیز در نظر بگیریم. مثلا دریل هایی که برای سوراخ کاری سنگ استفاده می شود برای این کار نیز مناسب می باشند که این دریل ها دارای دور بالا با سرعت زیاد می باشد. بهترین برند هایی که برای انجام این روش یعنی پیچ و رولپلاک استفاده می شود دریل بوش – دریل aeg- دریل دیوالت می باشد. البته در صورتی که دستیابی به این وسیله آسان نباشد می توان از دریل های مشابه آن استفاده نمود. نکته قابل توجه در این قسمت این است که هر اندازه که دریل مناسب تر باشد کیفیت کار با این روش پیچ و رولپلاک نیز بیشتر می باشد.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

خدمات کار توسط شرکت کرج راپل چگونه انجام می شود:

راپل به مجموعه خدماتی گفته می شود که روی روی نماهای ساختمان انجام می شود مانند: پیچ و رولپلاک کردن نما، نماشویی و. . برای انجام خدمات راپل ابتدا باید طناب را به یکی از محکم ترین و مطمئن ترین نواحی محکم پشت بام ببندیم و به ادامه کار بپردازیم. راپل در کارهای بزرگ

و کوچک مورد استفاده قرار می گیرد و مقاوم سازی را تضمین می کند. شرکت کرج راپل به عنوان یکی از شرکت های معتبر که یکی از مهم ترین خدمات آن استفاده از طناب در ارتفاعات و … می باشد. کار اصلی این شرکت انجام کار با طناب به صورت کاملا حرفه ای می باشد. این شرکت از طناب برای شستشوی در و پنجره های آپارتمان ها و ساختمان های بلند و برج مانند، شستشوی نماها و سنگ ها و … که در ارتفاعات به کار گرفته شدند و سایر امور مربوط بهره می برد. در شرایطی که سنگ نما ها نیاز به مقاوم سازی و استحکام زیاد دارند این شرکت وظیفه پیچ و رولپلاک کردن آن سنگ و ساختمان ها را بر عهده می گیرد . این ساختمان از یک طبقه تا چندین طبقه را شامل می شود. این شرکت مدعی ارائه خدمات کار با طناب بدون داربست بوده و با استفاده از تجهیزات نوین و مورد اطمینان به انجام این روش می پردازند. این شرکت با جذب افراد ماهر و توانمند آماده همکاری با سازمان های دولتی و خصوصی و ساختمان های با ارتفاعات بالا می باشد. مجموعه این شرکت سال هاست که در اختیار افراد برای انجام کارها قرار گرفته است و به صورت تیمی خلاق در این زمینه فعالیت می کنند.

چه نوع سنگی قابلیت پیچ و رولپلاک کردن دارد؟

پیچ و رولپلاک کردن برای سنگ ها از نوع و جنس های مختلفی کاربرد زیادی داشته است که از جمله آنها سرامیک نما می باشد که در بسیاری از ساختمان ها به عنوان پوشش عالی جلوه گر می شود. سرامیک به دلیل اینکه از سایر انواع سنگ ارزان تر می باشد بیشتر مورد استقبال و استفاده قرار می گیرد و موارد استفاده آن بسیار زیاد می باشد بنابراین لازم است برای نصب بهتر آن و محکم تر شدن آن از پیچ و رولپلاک استفاده کنیم. یکی دیگر از سنگ هایی که ای عمل بر روی آن انجام می شود سنگ تراورتن می باشد که یکی از بهترین و زیباترین سنگ ها می باشد و یک نوع سنگ آهکی محسوب می شود. این نوع سنگ برای فضاهای داخلی نیز استفاده زیادی دارد. با توجه به جنس این سنگ واکنش بسیار خوبی دارد و دچار ترک و شکستگی هم نمی شود مگر اینکه قبل از نصب و … ترک در آن وجود داشته باشد. از این رو برای مقاوم سازی این سنگ ها باید از پیچ و رولپلاک استفاده کرد و به دلیل اینکه این سنگ ها از رنگ های روشن و زیبایی برخوردار هستند چنانچه بخواهیم آن پیچ به کار برده شده مشخص نباشد بتونه همرنگ ان را انتخاب می کنیم و روی آن را پوشش می دهیم.

سنگ گرانیت از دیگر سنگ هایی می باشد که مقاومت بسیار زیادی در برابر عوامل داخلی و خارجی دارد یکی از مهم ترین دلایل ریزش این نوع سنگ ها این است که ملات آن ها چسبندگی لازم را ندارد از این رو برای مقاوم سازی و تثبیت این نوع سنگ باید از پیچ و رولپلاک کردن استفاده کرد.

سنگ های چینی از دیگر سنگ هایی هستند که تنوع رنگ کمتری دارند و در نماهای ساختمانی از آن ها استفاده می شود و دارای بلورهای درشت و کوچک می باشد. یکی از روش های مقاوم سازی این نوع سنگ استفاده از پیچ و رولپلاک می باشد و در هنگام انجام این کار باید برای سنگهایی که بلور ان ها ریز و کوچک است به راحتی این عمل را انجام داد اما اگر بخواهیم بر روی سنگ هایی که بلور آنها درشت است انجام دهیم می بایست از مته های باریک و پیچ های کوتاه استفاده کرد.

سنگ های مرمریت از دیگر سنگ هایی هستند که برای مقاوم سازی آن ها بهتر است که از عمل پیچ و رولپلاک کردن بهره برد. این نوع سنگ بیشترین استفاده را در راه پله ها و دیواره های پارکینگ و راه پله ها دارد و این عمل می تواند از سقوط و جدا شدن آنها جلوگیری کرد.

چگونه سنگ هایی که ریزش کرده اند را نصب می کنیم؟

گاهی سنگ های به کار رفته در نمای ساختمان بر اثر عواملی همچون باران، آفتاب، باد و.. به مرور زمان شل می شوند و سقوط می کنند که این موارد خود خسارت های وحشتناک جانی و مالی را برای افراد به دنبال دارد. گاهی سنگ ها به دلیل سنگین بودن سقوط می کنند، گاه به دلیل ملات و مصالح نامناسبی که در ان به کار رفته سقوط می کنند و….. حال ما به دنبال راهی برای مقاوم سازی و تثبیت سنگ های به کار رفته در ساختمان یا سنگ هایی که دچار ریزش شده اند هستیم. یکی از مهم ترین و مطمئن ترین روش ها برای تثبیت و نصب سنگ های که دچار ریزش شده اند پیچ و رولپلاک می باشد که با استفاده از این روش می توان در طولانی مدت سنگ ها را محافظت نمود.

گاهی اوقات سنگ های ساختمان و نماها دچار ترک و سقوط می شود از این رو برای نصب و ترمیم دوباره آن ها می توان از چسب مخصوص یا بتونه سنگ استفاده کرد. باید به صورت کلی ابراز داشت که گاهی سنگ های ساختمان به هر دلیلی دچار ریزش، شکستگی، فرسودگی و خرد شدن و… می شوند از این رو ترمیم نما اولین نکته ای است که می توان به فرد در رفع این مشکل پیشنهاد داد این روش گاه به واسطه پیچ و رولپلاک مخصوص انجام می شود و گاهی نیز به وسیله چسب های مختلف و مخصوص انجام می پذیرد. و چنانکه آن سنگ ها قابل ترمیم و تعمیر به واسطه ملات و مصالح ساختمانی از جمله سیمان و ماسه و… باشد از این طریق می توان برای نصب مجدد آن ها اقدام نمود.

محاسبه قیمت انجام کار در ارتفاع به چه صورت می باشد؟

برای خدمات و کارهایی که در ارتفاع انجام می شوند قیمت های مشخصبی در نظر گرفته نشده و برای اینکه قیمت کار محاسبه شود لازم است کار ابتدا از نزدیک رؤیت شود و سپس قیمت تعیین شود و کار را شروع کنند. برای انجام کار در ارتفاع باید تمام لوازم های همچون پیچ و رولپلاک، چسب، بتونه روی پیچ ها را فراهم کنیم که این خود هزینه های زیادی برای پیمانکار در بردارد. پس زمانی که می خواهیم هزینه کار در ارتفاع را محاسبه کنیم هزینه های لوازم را روی اجرت ارتفاع کار محاسبه کنیم.

زمانی که می خواهیم قیمت تمامی ابزار مربوط به ساختمان یا حتی در شرایطی قیمت پیچ و رولپلاک را مورد محاسبه قرار دهیم باید ابتدا به صورت منفرد و تکی تعداد پیچ هایی که روی نما قرار می گیرد را محاسبه کنیم. اگر تعداد پیچ ها از 1500 بیشتر باشد پیچ کردن نما به صورت تکی محاسبه می شود اما اگر از 1500 کمتر بود خدمات مقاوم سازی نما را کنترات محاسبه می کنند. قیمت هر عدد پیچ و رولپلاک که بر روی نمای ساختمان قرار می گیرد نیز از 1000 تومان تا 2000 تومان بسته به سنگ و نمای ساختمان متفاوت است،محاسبه می شود. پیچ کردن سنگ نما یکی از بهترین و مناسب ترین روش های ثابت نگه داشتن سنگ بر روی نما می باشد و این روش نسبت به سایر روش های مقاوم سازی کم هزینه تر می باشد به صورت کلی می توان گفت هزینه پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب ایمن تر و مطمئن تر از داربست می باشد نه تنها از نظر هزینه بلکه از نظر سرعت انجام کار نیز بهتر از روش های دیگر می باشد.

نماشویی:

گاهی برای تمیز کردن شیشه نمای ساختمان از روش های مختلفی از قبیل سنتی و صنعتی و گاه نیز از ترکیب این دو با یکدیگر استفاده می شود. نماشویی گاه برای نماهای سنگی، نماهای کامپوزیتی، آجری و گلس به کار برده می شود. خدمات نماشویی ساختمان به مجموعه ای از اقدامات و روش هایی که برای از بین بردن و شستشو و جرم زدایی نمای ساختمان به کار برده می شود اطلاق می شود. پس از راه اندازی و احداث ساختمان و یا هرگونه عملیات ثانویه که بر روی ساختمان صورت می گیرد ساختمان دچار کثیفی اعم از پاشیده شدن رنگ، ریختن سیمان و گچ و سایر مصالح ساختمانی و… می باشد برای رهایی از این مشکل که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی ساختمان دارند از خدمات نماشویی استفاده می شود و این کار زیبایی مجدد را به آن ساختمان ها باز می گرداند. استفاده از نماشویی به طرز عجیبی می تواند عمر آن ساختمان را افزایش می دهد و هر چه این عملیات زودتر انجام شود ترمیم آن نیز آسان تر می باشد. چنانچه رسوب باران های اسیدی و غبار و مواد شیمیایی ناشی از سوخت فسیلی به درون و بافت سنگ راه پیدا کند هزینه نماشویی به صورت وسیعی افزایش می یابد. برای نماشویی ساختمان روش هایی ذکر شده که از جمله آنها می توان به راپل، داربست، بالابر و… اشاره نمود که این موارد به موقعیت، ارتفاع، نوع نما، میزان کثیفی و هزینه این روش در واقع سه برابر روش های دیگر در ارائه خدمات می باشد.

نصب لوله بخاری و نصب توری نورگیر:

بخاری یک وسیله گرمایشی مهم است که برای تولید انرژی از آن استفاده می شود. بخاری دارای انواعی می باشد از جمله بخاری برقی – گازی- صنعتی و…نصب صحیح بخاری از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است که شیوه و روش خاص خود را دارد وباید تمام نکات ایمنی را در این باره رعایت کرد. زیرا در صورتی که این کار به شکل درستی انجام نشود خطرات متعددی برای ساکنین خانه به همراه دارد. قبل از نصب بخاری باید به میزان مصرف انرژی بخاری توجه کرد. لازم است در هنگام نصب بخاری های گازسوز به نصب لوله آن توجه زیادی شود. زمانی که می خواهیم لوله را نصب کنیم باید به نکاتی توجه کنیم مثلا اینکه هر سال در شروع روزهای سرد و… بخاری به صورت کاکل سرویس شود و لوله بخاری تمیز شود، لوله بخاری نباید در مجاورت با مبل، پرده، کمد و … قرار بگیرد و نصب شود. لوله بخاری نباید از درون چوب و فیبر عبور کند، درجه حرارت بخاری باید به اندازه ای باشد که بدنه بخاری سرخ شود و سایر نکاتی از این قبیل باید در حین و پس از نصب لوله مورد اهمیت قرار بگیرد. گاهی برای جلوگیری از ورود پرندگان به داخل ساختمان یا به عبارتی حیوانات به اطراف نورگیر و… از توری و… استفاده می شود. این توری ها از جنس های مختلفی ساخته می شود که از جمله آنها توری فلزی می باشد که این نوع توری ها در واقع از پیچ و رولپلاک، میخ، پرچ و..البته توسط واشرهای پهن به نماهای ساختمانی وصل شده اند و از ورود هر نوع پرنده و حیوانی به داخل محوطه و ساختمان جلوگیری به عمل می آورد. گاه نیز برا جلوگیری از آفتاب مستقیم به ساختمان و نیز جلوگیری از پوسیده شدن وسیله هایی که به طور مستقیم در معرض نور آفتاب قرار می گیرند افراد اقدام به نصب توری نورگیر می کنند. این خود یک روش مستقل برای از بین بردن گرما و … به شمار می آید. در نتیجه پس از بررسی های به عمل آمده باید به پیچ و رولپلاک کردن جهت استحکام و مقاومت سنگ نما و … اشاره کرد این روش باید به واسطه افراد مجرب و کارآزموده انجام شود.

راپل

پیچ و رولپلاک نما در کرج

پیچ و رولپلاک نما در کرج:

پیچ و رولپلاک نما در کرج توسط یک شرکت معتبر به نام آذرخش با گروهی مجرب و متخصص با استفاده از طناب و تجهیزات کاری مدرن انجام می پذیرد. علاوه بر پیچ و رولپلاک در کرج که از مهم ترین ارکان زیبایی نمای ساختمان می باشد می توان به شستشوی نما نیز اشاره نمود. اما نکته حائز اهمیت این است که پیچ و رولپلاک نمای ساختمان از خطرات جانی و مالی جلوگیری به عمل می اورد. از نکات مثبت که از جمله مزایای این شرکت محسوب می شود این است که کار با طناب ان از ایمنی بیشتری نسبت به سایر روش ها برخوردار می باشد، همچنین به دلیل انعطاف پذیری این کار نقاط دستیابی را محدود می سازد.انجام و جمع آوری تجهیزات این روش نسبت به داربست سریع تر بوده و در حدود 10 دقیقه کمتر امکان پذیر می باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
سلام دوست عزیز
هر سئوالی داشتید من در خدمتم
Powered by