09336403213

پیچ و رولپلاک نما کرج به چه جهتی استفاده می شود؟ سنگ هایی که در نماهای ساختمانی استفاده می شوند، عمدتا از جنس گرانیت، مرمریت، تراورتن و … هستند که هر کدام خواص و زیبایی های منحصر به فرد خود را دارند. اما استفاده از سنگ در نما به خصوص امروزه در کرج، در دراز مدت مشکلاتی از قبیل سقوط از ارتفاع و ایجاد خطر برای عابران پیاده دارد. به همین جهت پیچ و رولپلاک در کرج به منظور نگهداری و فیکس کردن سنگ ها بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد

انواع ابزار کار به جهت استفاده از پیج و رولپلاک در کرج

پیچ و رولپلاک نما کرج به چه جهتی استفاده می شود؟

پیچ و رولپلاک در کرج به چه جهتی استفاده می شود؟

در صنعت ساختمان سازی امروزی، نمای زیبا اهمیت بسیار بالایی دارد. به همین جهت نماهایی مانند کامپوزیت، سنگ و … در ساخت و سازها به کار برده می شود. سنگ یکی از نماهایی است که بسیار مورد توجه معماران ایرانی قرار گرفته است. سنگ هایی که در نماهای ساختمانی استفاده می شوند، عمدتا از جنس گرانیت، مرمریت، تراورتن و … هستند که هر کدام خواص و زیبایی های منحصر به فرد خود را دارند. اما استفاده از سنگ در نما به خصوص امروزه در کرج، در دراز مدت مشکلاتی از قبیل سقوط از ارتفاع و ایجاد خطر برای عابران پیاده دارد. به همین جهت پیچ و رولپلاک در کرج به منظور نگهداری و فیکس کردن سنگ ها بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرد. اما پیچ و رولپلاک در کرج چگونه مانع از ریزش سنگ ها می شوند؟ چرا سنگ نماها پس از مدتی سقوط می کنند؟

سقوط سنگ نما

عوامل متعددی در سقوط سنگ نمای ساختمانی نقش دارند‌. گاهی وجود یک عامل و گاهی وجود چندین عامل می تواند سبب ریزش مصالح سنگی شود.

اما از جمله علل عمده سقوط سنگ نمای ساختمانی می توان به استفاده از سنگ نامرغوب و ملات سیمانی خشک و استفاده از ناخالصی هایی همچون ضایعات ساختمانی در پشت سنگ ها. به طور مثال استفاده از ملات سیمانی خشک باعث می شود که قدرت چسبندگی سنگ به جداره ساختمان کاهش پیدا کرده و به مرور از سطح جدا شود. اما استفاده پیچ و رولپلاک در کرج چگونه میتواند مانع سقوط سنگ ها شود؟

دریل های ۳ و ۴ ضامنه کنترل شده

پیچ و رولپلاک نما کرج به چه جهتی استفاده می شود؟

پیچ و رولپلاک در کرج

همانطور که گفته شد سقوط سنگ ها می تواند خطرات جانی و مالی به همراه داشته باشد به علاوه به زیبایی ساختمان لطمه وارد می کند. از این رو امروزه در سطح شهرهای بزرگ، شغلی پدید آمده است که، متصدی آن ها وظیفه پیچ و رولپلاک کردن سنگ ها را برعهده دارد. این افراد که در ارتفاعات کار می کنند و از طناب برای کار کردن استفاده می کنند، راپل کار نام دارند. پیچ و رولپلاک در کرج برای نگهداری سنگ ها الزامی است، چرا که این شهر پیوسته در معرض بادهای شدید و باران های اسیدی قرار داشته و به همین دلیل خطر سقوط مصالح ساختمانی افزایش میابد. با استفاده از پیچ و رولپلاک در کرج می توان تا مدت زمان ۲۵ سال از سقوط سنگ نما جلوگیری کرد در این روش از پیچ هایی با توانایی تحمل ۴۰۰ کیلو استفاده می شود. همچنین برای اتصال سنگ و پیچ به بدنه از رولپلاک پروانه استفاده می شود. اما چه ابزارآلاتی برای سوراخکاری در سنگ مناسب است؟

متاسفانه استفاده از این نوع دریل در میان راپل کاران رو به افزایش است

پیچ و رولپلاک نما کرج به چه جهتی استفاده می شود؟

انواع ابزار کار به جهت استفاده از پیج و رولپلاک در کرج

دریل های ۳ و ۴ ضامنه کنترل شده

هر کدام از این دریل ها وظیفه دارد که به حد اعلایی سنگ را به بدنه نما محکم کند. به این ترتیب استفاده از پیچ و رولپلاک در کرج برای نگهداری سنگ های نما موثر خواهد بود‌. این دریل ها با کنترل ضربه هایی معادل ۲۰۰۰ بار در دقیقه میتواند بدون آسیب رساندن به سنگ نما آن را به خوبی در جای خود محکم کند. استفاده از این دریل ها سرعت عملیات را ۳ تا ۴ برابر افزایش می دهد. به همین ترتیب زمان عملیات را کاهش می دهد.

دریل های کنترل نشده

متاسفانه استفاده از این نوع دریل در میان راپل کاران رو به افزایش است. این دریل ها به دلیل آن که کنترلی بر روی تعداد ضربات خود ندارند، به سنگ نما آسیب می زنند. به همین ترتیب طول عمر و ماندگاری سنگ نما به شدت کاهش می یابد. این دریل ها این قابلیت را دارند که اکثر سنگ نمای ساختمانی را سوراخ کنند.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
سلام دوست عزیز
هر سئوالی داشتید من در خدمتم
Powered by