09336403213

کار با طناب چه مزیت هایی دارد؟

کار با طناب در ارتفاع  همانطور که میدانید تمیزی یکی از عواملی است که از دیر باز در فرهنگ جوامع ایرانی وجود داشته است. بنابراین نیاز به شست و شو خانه ها و حتی نمای ساختمان ها احساس شد. نماشویی در شهرها به ویژه کرج امروزه توانسته جایگاه ویژه ای پیدا کند. افرادی که به نماشویی ساختمان های شهر می پردازند، در کار با طناب  تبحر و چیرگی خاصی دارند.

از جمله مزیت هایی که این روش نسبت به روش های دیگر دارد، همانطور که در بالا ذکر شد، کاهش زمان شست و شوی نمای ساختمانی است. از مزیت های دیگر این روش، عدم تصرف فضای بیش از حد محیط، و ایجاد اشکال برای عابران پیاده است

word image 16 - کار با طناب در ارتفاع چه مزیت هایی دارد؟

کار با طناب در ارتفاع چه مزیت هایی دارد؟

با افزایش تراکم جمعیت شهرها، تمایل مردم به زندگی آپارتمان نشینی افزایش یافت. پس از گذشت مدتی نیاز به خانه های بیشتر روز به روز افزایش پیدا کرد‌ و به دنبال این نیاز ساختمان ها و آپارتمان های مرتفع و بلندی در شهرها پدیدار شد.

همانطور که میدانید تمیزی یکی از عواملی است که از دیر باز در فرهنگ جوامع ایرانی وجود داشته است. بنابراین نیاز به شست و شو خانه ها و حتی نمای ساختمان ها احساس شد.

نماشویی در شهرها به ویژه کرج امروزه توانسته جایگاه ویژه ای پیدا کند. افرادی که به نماشویی ساختمان های شهر می پردازند، در کار با طناب  تبحر و چیرگی خاصی دارند. از این رو تعداد کسانی که می توانند نمای ساختمان را به حد اعلایی تمیز کنند محدود هستند. اما چرا نماشویی ساختمان باید توسط افرادی انجام بپذیرد که در کار با راپل در ارتفاع حرفه ای هستند؟

شرایط کار با طناب در ارتفاع

همانطور که میدانید اکثر انسان ها به طور ذاتی ترس از ارتفاع دارند. بنابراین افراد محدودی هستند که می توانند به ترس خود غلبه کنند. چرا که وجود ترس از ارتفاع در افرادی که به کار با طناب در ارتفاع مشغول هستند، موجب حوادث ناگواری می شود.

word image 17 - کار با طناب در ارتفاع چه مزیت هایی دارد؟

اما چرا نماشویی با طناب بهتر از داربست است؟

معمولا شستن نمای ساختمان ها روندی است که باید هر چند ماه یکبار انجام بپذیرد. از این رو باید کار شست و شوی نمای

ساختمان به سرعت به اتمام برسد. استفاده از داربست های فلزی، اگرچه ایمنی بالاتری دارند اما بسیار زمانبر هستن و هرچند وقت یکبار باید نصب شوند که این روند شست و شو نمای ساختمان ها را به کندی جلو می برد. بنابراین نیاز به استفاده از روشی که روند شست و شو را سرعت ببخشد، احساس می شود.

کار با طناب در ارتفاع بهترین روشی که امروزه در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش کسانی که به کار با راپل در ارتفاع مشغول هستند، از طریق طناب های ایمنی از سقف آویزان هستند و به کار شست و شوی نما مشغول می شوند.

word image 18 - کار با طناب در ارتفاع چه مزیت هایی دارد؟

مزیت های کار با طناب 

از جمله مزیت هایی که این روش نسبت به روش های دیگر دارد، همانطور که در بالا ذکر شد، کاهش زمان شست و شوی نمای ساختمانی است. از مزیت های دیگر این روش، عدم تصرف فضای بیش از حد محیط، و ایجاد اشکال برای عابران پیاده است.

همچنین با استفاده از این روش می توان به تمام قسمت های نمای ساختمانی به راحتی دسترسی پیدا کرد بدون آن که هزینه زیادی صرف انجام این کار شود.

از دیگر مزیت های کار با طناب می توان به عدم آسیب به نمای ساختمان، جمع آوری سریع تمام ادوات و تجهیزات اجرایی، برطرف شدن مشکلاتی از قبیل بالابر و… اشاره کرد.

همانطور که گفته شد انجام کار با طناب در ارتفاعات مستلزم وجود افرادی با توانایی بالاست و هر فردی توانایی لازم را برای کار در ارتفاعات بالا را ندارد. از این رو به شما پیشنهاد می کنیم که برای شست و شوی نمای ساختمانی خود حتما از نیروهای کارآزموده و متخصص استفاده کنید تا از بروز حوادث جبران ناپذیر تا حد زیادی جلوگیری شود. چرا که این افراد با قوانین و اصول ایمنی کار در ارتفاع کاملا آشنا هستند و از انجام کارهای خطرناک پرهیز می کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
سلام دوست عزیز
هر سئوالی داشتید من در خدمتم
Powered by