09336403213

 

کار در ارتفاع با طناب

 

مزایای انجام کار در ارتفاع با طناب در کرج

کار در ارتفاع با طناب در کرج

مزایای کار در ارتفاع با طناب

کار در ارتفاع امروزه به عنوان یکی از مشاغل بسیار مهمی است که می تواند ما را در به دست آوردن زیبایی و ایمنی حفظ کند. به طور کلی کار در ارتفاع به منظور جلوگیری از سقوط احتمالی سنگ نماها و یا نماشویی ساختمان ها انجام می پذیرد. با توسعه شهرها مانند کرج، نیاز به بلندتر شدن ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری افزایش یافت. از این رو کار در ارتفاع با طناب  نیز به مرور افزایش یافته به گونه ای که امروزه به عنوان یکی از مشاغل پر درآمد شناخته می شود. اما کار در ارتفاع با طناب چگونه انجام می پذیرد؟

کار در ارتفاع با طناب در کرج

همانطور که گفته شد کارهای مهمی از قبیل تثبیت سنگ نما و شست و شوی نمای ساختمان از جمله کارهایی است که باید در ارتفاع ساختمان ها انجام بپذیرد. افرادی که به این شغل، مشغول هستند، تحت عنوان راپل کار شناخته می شوند. این افراد به وسیله طناب های به خصوص که تحت عنوان طناب ورزشی و یا دینامیکی شناخته می شوند، به قسمت های مختلف نما به راحتی دسترسی پیدا می کنند. به طور کلی استفاده از طناب برای کار در ارتفاع بسیار به صرفه است. از مزیت های این روش می توان به عدم صرف زمان زیاد برای انجام عملیات، جلوگیری از اشغال فضای پیاده رو ها و‌ ‌… اشاره کرد.

کار در ارتفاع با طناب  کرج تنها محدود به نصب سنگ های افتاده نما یا تثبیت آن ها و نماشویی ساختمان محدود نمی شود.‌ راپل کاران می توانند علاوه بر این کار ها به جوشکاری و نصب تجهیزات نیز مشغول شوند. اما مهمترین و عمده ترین کار در ارتفاع با طناب کرج به منظور تثبیت سنگ ها انجام می پذیرد.

تثبیت سنگ ها به وسیله کار با طناب در کرج

این کار به آن دلیل انجام می شود که در وهله اول سقوط سنگ نما خطرات جانی به همراه دارد و در وهله دوم منجر به از بین بردن زیبایی ساختمان ها می شوند. راپل کاران برای انجام چنین کاری ابتدا نیاز دارند که تجهیزات لازم مانند دریل های مخصوص را با خود حمل کنند سپس با استفاده پیچ های گالوانیزه و رولپلاک های پروانه ای به تثبیت سنگ ها می پردازند.

word image 4 - کار در ارتفاع با طناب در کرج

همانطور که گفته شد این کار درآمد بالایی درآمد اما پیوسته خطرات بسیار زیادی راپل کاران را تهدید می کند. مهمترین خطر احتمالی سقوط از ارتفاع است. اما نکات ایمنی کار در ارتفاع با طناب در کرج چیست؟

رعایت نکات ایمنی کار در ارتفاع

در ابتدا راپل کار باید خود را برای رویارویی با ارتفاع های بلند آماده کند و ترس از ارتفاع را از خود دور کند. چرا که کار در ارتفاع باید در وضعیت آرامش کامل انجام پذیرد. سپس از استحکام طناب خود اطمینان حاصل کند. راپل کاران نباید در کنار محل عبور کابل های برق فشار قوی کار کنند، چرا که گستره میدان مغناطیسی بر روی تعادل آن ها اثر گذاشته و امکان سقوط را فراهم میکند. راپل کار ها باید در حین کار در ارتفاع با طناب  باید به تغییرات جوی توجه کنند و در صورت وجود بادهای شدید معمولا تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت و وجود گرد و غبار کار را متوقف کنند تا از بروز حادثه جلوگیری کنند.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1
سلام دوست عزیز
هر سئوالی داشتید من در خدمتم
Powered by